7 טעויות ברכישת גנרטור

מה ההבדל בין חכם לנבון? חכם יודע לצאת מבעיה, אך נבון יודע לא להיכנס אליה מלכתחילה!

אומרים שהחכמים לומדים מניסיון של אחרים, במציאות אנחנו יודעים שזה לא עובד ככה. מאחר וגנרטור לא קונים כל יום, והוא אמור לשרת אותנו תקופה ארוכה, אז, ניסיתי לבחון עפ"י הניסיון מהם הטעויות שאנשים עושים בקניית גנרטור ויצאה הרשימה שבהמשך:

הטעות הראשונה היא שאנשים לא מדייקים בהגדרות החשמל, מבלבלים בין זרם להספק וקונים גנרטור גדול מדי במקרה הטוב וקטן מדי במקרה הרע. קוו"א(KVA) – הינו יחידת הספק שמגדירה את הגודל החשמלי של הגנרטור. אנחנו קונים גנרטור עפ"י ההספק שלו ולא עפ"י הזרם. חשוב מאוד להגדיר את ההספק הנדרש ולא את הזרם. גנרטור גדול מדי שיעבוד ללא עומס גורם לצריכת דלק מוגברת, לנזק מצטבר במנוע הדיזל, עלויות קניה גבוהות ולפעמים אפילו רעש מוגזם. כמובן, שאם נקנה גנרטור קטן מדי, "נזרוק" כסף והוא לא יספק אותנו כשנצטרך.

עוד טעות נפוצה שאנשים עושים הוא ברמת ההשתקה. האם אנחנו צריכים גנרטור מושתק בכלל, האם ההשתקה הסטנדרטית של היצרן מתאימה לנו, או שאנחנו בסביבה עירונית צפופה ונדרשת סופר השתקה. האם להשתיק את החדר של הגנרטור או את הגנרטור עצמו. השתקה לא מתאימה ולא מתוכננת כמו שצריך, תגרום להתחממות הגנרטור. או ש"תעיר" עלינו את כל השכנים.

הגודל הפיזי של הגנרטור, הוא משהו שהרבה אנשים לא לוקחים בחשבון. כל גנרטור עפ"י החוק נדרש למרחקי בטיחות מסוימים, האם לקחנו זאת בחשבון כשתכננו את מיקום הגנרטור? אם הגנרטור בעל חופת השתקה נדרש מקום נוסף, אם הוא מתחת לגודל מסויים אפשר לחסוך קצת מקום, אם מעמידים אותו בצורה הנכונה אפשר לצמצם את המקום שתכננו

בסופו של דבר, אנחנו קונים גנרטור כדי שיספק לנו חשמל בעת חירום. איך החשמל המיוצר מגיע אלינו? איזו מערכת החלפה כדאי לשים? ידנית? אוטומטית? מגענים? מפסקים ממונעים? הרבה שאלות ולפעמים רק תשובה אחת נכונה. השאלה העיקרית היא איזה סוג של גיבוי אנחנו צריכים? לא כולם צריכים מערכת אוטומטית ואז נשלם הרבה כסף שאנחנו יכולים להעביר לצרכים אחרים, מצד שני, יכול להיות שאנחנו צריכים להיות סופר קפדניים ואולי כדאי מערכת אוטומטית שניתן להפעיל אותה גם באופן ידני.

איש חכם אמר לי פעם " אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול" המחיר הוא לא חזות הכל. כאשר אנחנו קונים גנרטור, אנחנו רוצים גב חזק מאחורינו. אנחנו רוצים לדעת שכאשר יש תקלה, נוכל לקבל תשובות וחלקים. לקנות גנרטור בלי שירות בגלל מחיר קניה זול הוא טעות שיכולה אח"כ לעלות ביוקר. אם לגנרטור שלנו אין ספק מקביל בארץ, אין מחסן חלקי חילוף, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו אם חתיכת ברזל והקניה הזולה, תעלה לנו ביוקר.

שירות – גנרטור מורכב מכמה חלקים, מכניים וחשמליים. וכמו כל מכונה דורש תחזוקה וטיפול. הקניה מתבצעת פעם אחת והשירות ממשיך לכל אורך חיי הגנרטור. חשוב שהקניה תתבצע מחב' שמסוגלת גם לתת שירות "IN-HOUSE" ומחזיקה מכונאים וחשמלאים מומחים לגנרטורים

את כל הטעויות האלה ועוד, נוכל למנוע, אם לא ניפול בטעות הגדולה מכולן – הניסיון. כדאי להתייעץ עם אדם בעל ניסיון ומומחיות בגנרטורים. החשמלאי שלכם, מקצוען בתחומו אדם אמין ואתם סומכים עליו בעיניים עצומות, אבל ככל הנראה גנרטורים זו לא ההתמחות שלו. יש פה שילוב של מכונאות, ותנועת אויר, השתקה וחשמל על כל צדדיו. חבל שתצטערו כי לא פניתם לאדם המתאים למשימה.

אז, אם אתם רוצים להיות נבונים התקשרו ונעזור לכם לבחור נכון,
קובי הימן
סינוס החשמל בע"מ

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.