חופת השתקה

מהי חופת השתקה לגנרטור? מתי צריך אותה? ומה היתרונות והחסרונות?

גנרטור מעצם טיבו שמיע רעש חזק מאוד בזמן פעולתו, רעש שלא מוסיף בריאות לעובדים ולנמצאים בסביבתו. מצד שני, עוד לא הומצא הגנרטור שמייצר חשמל ללא רעש. וכמו כל דבר בחיים אין טוב בלי קצת רע.

הפיתרון המקובל ביותר היום הוא חופת השתקה, מדובר על קופסת פח שמצופה מבפנים בחומר סופג רעש ובמעברי אויר שגורמים לרעש הנפלט להישמע פחות חזק.

חופת ההשתקה צריכה לקחת בחשבון את נתוני ספיקת ולחץ האויר של המנוע והמחולל ולאפשר את זרימת האויר הזו כדי לאפשר פעולה תקינה של הגנרטור.

רמת הרעש המותרת נמדדת בד"כ ממרחק של 7 מטר, והחוק למניעת מפגעי רעש דורש כ- DB80 מהמרחק הנ"ל. כיום חופה סטנדרטית צריכה לספק נתון של כ- 75DB ממרחק 7 מטר.

מס. דברים שיש לשים לב אליהם כאשר בוחנים את החופה, האם הפח עבר גילוון? האם החומר הסופג עמיד באש? האם לקחו בחשבון את מיקום הגנרטור ובהתאם לזה כיוונו את פתחי כניסת ויציאת האויר? האם לקחו בחשבון את כמות האויר הנדרשת לקירור המנוע והמחולל?האם יש הגנה מפני חדירת גשם לחופה ולאגזוז? גודל הדלתות ביחס לקירות קרובים, שלא נגיע למצב שלא ניתן לפתוח דלת.

כמובן, שניתן גם להגיע לרמות השתקה טובות יותר במחיר יותר גבוה ובחופה גדולה יותר.

נרצה להשתמש בחופה כאשר הגנרטור מותקן תחת כיפת השמים וקרוב למגורים, חופת השתקה יכולה לחסוך מאיתנו את הצורך בהקמת חדר גנרטור הדורש טופס 4.

עד עכשיו דיברנו על היתרונות, אולם יש גם כמה חסרונות, לדוגמא: חישוב לא נכון של החופה יגרום להתחממות הגנרטור, חופה יכולה להפחית מכושר ההספק של הגנרטור, גודל החופה יהיה הרבה יותר גדול מגודל הגנרטור למי שמוגבל במקום.

יש לשים לב, כי כאשר מתקינים חופה בתוך חדר, הרעש בתוך החדר לא יהיה עפ"י הרעש המוגדר לחופה כיוון שהקירות בחדר מחזירים את ההד והרעש יהיה גבוה יחסית, אולם מחוץ למבנה נקבל השתקה טובה. רצוי לשקול אופציה של השתקת החדר ולא חופה.

לסיכום, כמו תמיד יש להיוועץ במומחה לצורך חופת השתקה בפרט והשתקת הגנרטור בכלל.

אשמח לעמוד לרשותכם,
קובי הימן
סינוס החשמל בע"מ

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.