בעיות התנעה למשאבה/מנוע חשמלי עם גנרטור

מובאת כאן בעיה אמיתית בחווה חקלאית השואבת מים מנהר לצורך מילוי מאגר,

התלונה היתה כי הגנרטור לא לוקח את העומס של המשאבות למרות שע"פ הגודל לא צריכה להיות לו בעיה.

הגנרטור לא לוקח עומס – נראה בתחילה ששתי המשאבות לא עובדות מאחר והגנראטור לא מכוון נכון ביחד עם המתנעים רכים של המשאבות, עפ"י גישה זו נגשנו לפתור את הבעיה .בוצעו מס. כיוונים בגנרטור בווסת המתח כוונו מעגלי V/HZ ל-75% ומעגל AMP הועלה ל-75% וכן בוצע כיוון המתח הבסיסי ל- 420V. בווסת המהירות בוצעו כיוונים מחדש ל-GAIN,STABILITY,DROOP. לאחר כיוונים אלו בוצעו מספר ניסיונות התנעה לשתי המשאבות כאשר ההבדל הברור ביניהן היה שמשאבה מס.1 עובדת ב-55A ומשאבה 2 עובדת ב-75A וכך התבטא גם יחס ההתנעה בין שתיהן, כאשר משאבה 1 מניעה בצורה חלקה וקלה יותר.
בוצעו מספר כיוונים במתנע של משאבה 2 ומצב ההתנעה השתפר והגנראטור הפעיל את שתי המשאבות במצב ידני. כאשר עברנו למצב אוטו' לא עזרו כל הכיוונים ולא הוספת ה-UPS כיוון שמפל המתח על הממסרים השפיע על ההתנעה מאחר והם נכנסו ויצאו.

בעקבות כך הוחלט על התקנת מכשיר הנקרא CURRENT BOOSTING (מגבר זרם), מכשיר זה משתמש בזרם ההתנעה כדי להגביר את מתח עירור הגנרטור לצורך התנעת משאבות.

במסגרת העבודה מתקינים ווסת מתח ושנאי זרם ווסת נוסף המחוברים בכבלי כח ופיקוד אל הגנרטור.יש צורך במספר ליפופים שנאי הזרם כדי לקבל את מתח העירור המתאים.

בוצע ניסיון התנעה במצב אוטומטי כאשר ניתנת פקודת הפעלה לגנרטור ולאחר מס. דקות פקודה למשאבה 1 והיא נכנסת בצורה חלקה,לאחר מכן הופעלה משאבה 2,וגם היא הניעה בצורה חלקה.

כאשר היו 4 ליפופים סביב השנאי נוצר מצב של עירור יתר לגנרטור והגנות הגנרטור פעלו ולכן נוצרה התנעה גרועה יותר,כאשר הורדו שני ליפופים מהשנאים התקבל תהליך עירור מדויק יותר המסייע להתנעת המשאבות.

במידה ויש לכם שאלות נוספות אשמח לענות,
קובי הימן
סינוס החשמל בע"מ

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.