בעיות ביציבות מתח הגנרטור

מאמר זה נוגע לבעיה ביציבות המתח של הגנרטור מול העומס במפעל.

כאשר ישנה הפסקת חשמל והגנרטור נכנס לעבודה אנו רואים כי התאורה ובעיקר הפלורסנטית מרצדת וכמו כן, הUPS נכנס לתקלות מתח חוזרות. ייתכן ויש לכם בעיה של קיבוליות יתר מול הגנרטור.    מתוארת כאן בעיה אמיתית במפעל מסויים והדרכים לפתור אותה.

בזמן הפסקת חשמל נפלו כל המערכות כולל התאורה והמכונות וכאשר הגנרטור הופעל וסיפק חשמל, המערכות נכנסו לעבודה אולם מאחר והעומס בזמן חזרת אספקת החשמל מהגנרטור היה ברובו קיבולי ווסת המתח של הגנרטור "התבלבל" ולא ידע לקרוא נכון את המתח, בבדיקה נמצא כי כל התאורה במפעל הינה תאורה פלורוסנטית או גז,אשר בכולם יש קבלים, כמו כן, מערכות אחרות אשר לא מחוברות לעומס דרך הUPS, ואלו ככל הנראה מערכות רוויות אלקטרוניקה כולל SCR אשר גורמים להרמוניות חזקות. כל אלה כאשר הם נכנסים יחד יגרמו לעיוותים במתח אשר הביטוי הבולט שלהם הוא ריצוד באורות ואי כניסת הUPS בגלל ההגנות שלו.

כאשר בוצעה בדיקה במפעל היא בוצעה בהעברה שקטה, ולכן אף מערכת לא הופסקה ולא נכנסה מחדש והשפיעה על המתח ולכן לא נראתה כל בעיה.אם זאת יש לשים לב כי בזמן הבדיקה נבדק מכשיר המדידה של סייטק ומקדם ההספק PF עמד על 1 ונראו הרמוניות THD 9.2%,גם ניתוק הקבל לא שינה את מקדם ההספק כך שבסבירות גבוהה כאשר הגנרטור התחיל לעבוד בזמן הפסקת החשמל העומס היה קיבולי בצורה קיצונית יותר.

קיימות כמה אפשרויות לפתרון הבעיה:

ביצוע כיוונים בווסת המתח – האפשרות שלכאורה היא הפשוטה והזולה יותר אולם יש לשים לב כי כבר בוצע כיוון לבעיה זו זמן קצר לאחר התקנת הגנרטור, וייתכן כי, כיוון נוסף יגרום לבעיות אחרות ביציבות המתח מאחר ונגיע לגבולות האיזון של הווסת כמו כן, מאחר וכבר בוצע כיוון והבעיה חזרה אזי ייתכן שהבעיה לא שם.

התקנת פילטר על ווסת הגנרטור – כדי לבצע אפשרות זו יש להתקין רב מודד לרישום נתוני העומס, כגון:הספקים,זרמים,מקדם הספק,הרמוניות וכו' ולאחר ניתוח התוצאות בניית פילטר מתאים והתקנתו בגנרטור.

ניתוק קבלים – יש צורך באיתור הקבלים העיקריים במפעל,מכונות גדולות,תאורה וכו' וניתוקם בזמן הפעלת הגנרטור,זוהי האפשרות הנכונה יותר לפתרון הבעיה,שתי האפשרויות הראשונות עוקפות את הבעיה ולא פותרות אותה.
בכל מקרה בעיית הריצוד איננה תקלה בגנרטור אלא נובעת מאופי העומס במפעל.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי בכל עת,
קובי הימן
סינוס החשמל בע"מ

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.